Втори ден на терен: Областният управител Росен Михайлов отново инспектира похода „Козлодуй – Околчица“
Областна администрация – Враца продължава активните действия за осигуряване на нормалното и безопасно протичане на организираното от институцията най-мащабно патриотично събитие в национален мащаб – походът „Козлодуй – Околчица“.
Екипът на администрацията е в постоянен контакт както с ръководителите на похода, така и с контролните и здравните органи. Днес, за втори пореден ден, лично областният управител Росен Михайлов бе на терен в село Алтимир, за да провери организацията и условията за участниците.
Към момента всички походници са в добро състояние. Не са регистрирани инциденти, участници със здравословни проблеми или други нередности.
Осигурената от организаторите питейна вода се раздава регулярно и в необходимите количества. Храната се предоставя по график под постоянния надзор на Областната дирекция по безопасност на храните и Регионалната здравна инспекция.
В рамките на инспекциите са посетени и биваците, в които походниците ще нощуват през следващите дни. Извършено е окосяване на терените и обработка срещу кърлежи и други вредители с цел осигуряване на безопасна среда за участниците.
Проверките на екипа на Областна администрация – Враца са ежедневни и ще продължат до края на мероприятието.
По време на разговорите на терен походниците изразиха благодарност към областния управител Росен Михайлов за проявената ангажираност, навременната реакция и добрата организация. Те оцениха високо предприетите мерки и присъствието на място.
Областна администрация – Враца продължава да поддържа постоянна координация с всички ангажирани институции, като основен приоритет остава здравето и безопасността на децата и всички участници в похода.
