Областният управител Росен Михайлов с още проверки, включи се и в преход от похода "Козлодуй - Околчица"


Областният управител на област Враца Росен Михайлов извърши поредни проверки на организацията и условията на Националния туристически поход „Козлодуй – Околчица“. Както снощи, така и в ранните часове тази сутрин, той посети бивака в село Баница, за да се увери лично, че всичко върви без проблем.

По време на инспекциите беше отчетено, че всички предвидени дейности и мероприятия се изпълняват по график, а организацията на похода протича спокойно и при добра координация между институциите. Ситуацията по маршрута е под контрол, като към момента няма регистрирани инциденти или сигнали в структурите на МВР и Центъра за спешна медицинска помощ.

Участниците продължиха прехода организирано, с висок дух, патос и чувство на признателност към делото на Христо Ботев и неговите четници. Походниците следват историческия маршрут, отдавайки почит на героизма и саможертвата на Ботевата чета.

Областният управител Росен Михайлов също се включи в прехода и извървя заедно с походниците отсечката до връх Милин камък, където се проведе възпоменателно честване в памет на героичните събития от 1876 година.

„За мен е важно лично да се уверя, че организацията е на необходимото ниво и че участниците могат спокойно и безопасно да преминат по маршрута. Радващо е, че походът протича дисциплинирано и с уважение към историческата памет, която съхранява“, коментира Росен Михайлов.