Областният управител Росен Михайлов беше гост на патронния празник на СУ „Христо Ботев“ – Враца
Областният управител на Враца Росен Михайлов беше официален гост на тържественото отбелязване на патронния празник на СУ „Христо Ботев“ – Враца.
Сред гостите на събитието бяха още кметът на община Враца, общински съветници, висши военнослужещи, директори на образователни и културни институции, представители на Регионалното управление на образованието, общественици и партньори на училището.
В рамките на празничния ден областният управител разгледа новоизградения STEM център, новия кабинет по литература, както и обновените до момента училищна библиотека, кабинет по география и други модернизирани учебни пространства. По време на посещението Росен Михайлов проведе разговор с директора на учебното заведение Красимир Богданов относно развитието на училището, реализираните проекти и бъдещите инициативи.
В поздравителния си адрес до ръководството, учителите и учениците областният управител подчерта значението на училището като средище на знание, дух и родолюбие.
„Да носиш името на Христо Ботев е чест, но и отговорност – отговорност да пазите живи ценностите на свободата, знанието, достойнството и любовта към България.“
По време на тържеството бяха представени музикални и художествени изпълнения на ученици, а отличили се преподаватели и възпитаници на училището получиха заслужени награди и отличия. Тържествен момент в програмата беше връчването на стипендията на името на Митко Танаицов, с която ежегодно се поощряват достойни и изявени ученици.
Областният управител Росен Михайлов участва и в церемонията по награждаване на победителите в организирания спортен турнир на училището, като връчи купата на отбора победител и поздрави участниците за спортсменския дух, дисциплината и активността.
Празникът премина в атмосфера на тържественост, признателност и уважение към делото на Христо Ботев и към мисията на българското училище да възпитава образовани, отговорни и достойни млади хора.
